yazilimbanner1

PROKART MÜŞTERİ SADAKAT SİSTEMİ...

PROGRAMIN AMACI !..

Perakendecilik sektöründe kartlı müşteriler genelde Puan Kazandırma Yöntemi ile ödüllendirilir. Müşterinin bu kazandığı puanları harcaması sayesinde daha fazla ürün satışı sağlanacak ve Sadık Müşteri Profili oluşmaya başlayacaktır.

Pazarlama konusunda önemli noktalardan biri, hiç şüphesiz promosyon ve buna bağlı olarak promosyon ürünleridir. Firmanın, piyasada bilinir olması, tercih edilme sebebi sayılması, aynı zamanda kısa veya ortaya konan yapılanma sonucunda, orta vadede markalaşması ve nihayetinde rekabetçi piyasa ortamında ayakta kalabilmesi için promosyon konusuna ciddiyetle yaklaşması gerekmektedir.

Promosyonun devreye alınabilmesi için belirli dönemler göz önünde tutulmalı ve buna uygun bir şekilde hareket edilmelidir. Firmanın kendi kurumsal kimliğinin ön plana çıkarılması aşamasında promosyon ürünlerinden daha iyi bir yol yoktur. Bu sayede promosyon faaliyetinden sonra firmanın herhangi bir ürününün “Aranan Ürün” veya “Olmazsa Olmaz” kapsamına girmemesi için hiçbir sebep kalmayacaktır.

Promosyon faaliyetlerinin firma bünyesinde devreye alınması sayesinde, müşterilerin bilgileriyle birlikte alışveriş alışkanlıkları da öğrenilerek, ilerleyen dönemlerde gerçekleştirilecek promosyon işlemlerinin hangi yönde seyredeceği net hatlarla ortaya konulabilir. Bu sayede kimin, hangi ürünü, hangi zaman aralıklarında satın aldığı takip edilerek müşterilerin alışveriş kültürleri hakkında detaylara ulaşılabilir. Sonraki aşamada ise müşterilerin firmaya sadakatini artırması amacıyla, onlara kendilerini özel hissettirecek, doğum günü, evlilik yıldönümü, yılbaşı, bayram gibi günlerde veya kampanya kapsamına yeni girecek bir ürün hakkında bilgilendirme yapmak için cep telefonu mesajları ve elektronik postalar gönderilebilir. Bu, başarılı bir promosyon yönetimi ile kolaylıkla yapılabilecek ve müşteri memnuniyetiyle birlikte alışveriş devamlılıklarını sağlayarak yüksek düzeyde kâr getirecek; firma için hayatî önem arz eden bir çalışmadır.

Yukarıda anlatılanlar genel hatlarıyla karmaşık, uygulanması zor veya kimi adımlarda hataya müsait gibi görünebilir. Ancak Nrg Sistem ‘in promosyon yönetim sistemi uygulaması ProKart ile tüm bunlar kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

•    Internet tabanlı iletişim sayesinde şubeler arasında esnek veri transfer imkânı,
•    Promosyona girecek ürünlerin takibi,
•    Kullanıcıların tanımladığı promosyonların işleme alınabilmesi,
•    Kurulacak sistem sayesinde müşterilere puan kazandırıp indirim uygulayabilme,
•    Belirli müşteri gruplarına eş zamanlı olarak toplu SMS veya elektronik posta yollayabilme,
•    Tanımlanan değerler doğrultusunda istenen müşterilerin takibe alınabilmesi,
•    Yapılan işlemlerin çıktı olarak raporlanabilmesi veya elektronik olarak arşivlenebilmesi,


ProKart ’la yapılabileceklerin yalnızca birkaçıdır. Gelin siz de promosyon dünyasına büyük bir adım atın, ProKart’ ı firmanızda kullanmaya başlayarak müşterilerinizin devamlılığını sağlayın ve promosyon sistemlerinin kârlılığını ProKart ile yaşayın.

MÜŞTERİYİ NASIL SADIK KILARSINIZ?

Perakendeciler arasındaki yoğun rekabet nedeniyle müşteri sadakati, son zamanlarda önemli bir konu olmuştur. Perakendeci işletmelerde frekans pazarlaması olarak da bilinen, SIK ALAN MÜŞTERİ programları (frequent buyer program) ya da SADAKAT PROGRAMLARI, son yıllarda büyük bir hızla önem kazanmaya başlamıştır.

Perakendeciler üç sebepten ötürü sadakat programları uygularlar: sadık müşteriler hakkında bilgi toplamak, onları elde tutmak, ve daha fazla ve sık satış yapmak. Sadakat programlarının önemli bir parçası MANYETİK PROMOSYON KARTLARI, yani MAĞAZA KARTLARIDIR. Müşteri alışveriş yaptığı zaman, Mağaza kartını ya kendisi ya da kasiyer, okuyucudan geçirir. Böylece müşterinin yaptığı alışverişin ayrıntıları, anında bilgi merkezine ulaşır.

Mağaza kartları, perakendecilere iki tür bilgi sağlar:
 Satış Kayıtları ve Müşteri Profili.
Kartlar, hangi ürün grubundan (Malzeme Türü) ne miktarda satın alındığı, ne zaman satın alındığı gibi verilerin yanı sıra müşterilerin yaşam tarzları ve harcama alışkanlıkları hakkında da çeşitli veriler sunar. Başka bir deyişle, bu kartlar mağazada gerçekleşen satışları, müşteri bazında analiz etmeye olanak sağlamada ve her bir tüketicinin satın alma alışkanlıklarını ve eğilimlerini belirlemede perakendecilere önemli veriler sağlar. Bu bilgiler sayesinde perakendeci, müşterisini birebir tanıyabilme olanağını elde etmekte ve müşterilerinin bireysel gereksinimlerine karşılık verecek şekilde ürün ve hizmetler sunabilmektedir. Bu kabiliyet perakendeciye, müşteri memnuniyeti şeklinde oluşan tutumun, müşteri sadakati şeklinde davranışa dönüşmesini sağlamaktadır.

Önemli olan Manyetik Promosyon kartlarının dağıtılmasından sonra promosyonların nasıl yapılacağıdır. Manyetik Promosyon kartlarının uygulanmasının perakendecilere sağladığı şu gibi faydalar vardır;


• Her müşteri ile doğrudan bağlantı kurabilmeyi sağlayan detaylı bilgilerin elde edilmesi,
• Her müşterinin satın alma alışkanlığı hakkında detaylı ve doğru bilgi sahibi olabilme,
• Kart sahiplerinin tanınarak tercihleri doğrultusunda farklı bir hizmet almasının   sağlanması,
• Promosyon etkinliklerinin takip edilebilmesi,
• En kârlı müşteri gruplarını hedef alarak, kârlılığı artıracak stratejik promosyonların düzenlenmesine olanak tanınması.

  • Cemalpaşa Mh. 63014 Sk. No:9 Akkonak Apt. A Blok D:2
    Seyhan / ADANA
  • +90(322) 459 36 73
  • +90(212) 909 45 18
  • +90(850) 226 65 66 pbx
  • info@nrgsistem.com

NRG Sistem

Kurulduğu günden itibaren, 25 yılı aşkın senenin saha tecrübesini ürettiği her ürüne, sunduğu her hizmete yansıtan NRG Sistem, çalışma yapacağı sektörle ilgili analizlerini titizlikle gerçekleştirip...


Devamı

Toplu SMS

Toplu Sms Hizmeti BTK Tarafından Yetkilendirilmiş Olan EVYAPAN BİLGİ TEKNOLOJİLERİ TİC.LTD.ŞTİ. Ad ve Hesabına Yapılmaktadır. Faturalar İlgili Yasa Gereği EVYAPAN BİLGİ TEKNOLOJİLERİ TİC.LTD.ŞTİ. Tarafından Kesilmektedir.